İdarə Heyətinin üzvü
1999 və 2001-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsinin bakalavr və magistr dərəcələrini müvafiq olaraq “Hüquqşünas” və “Dövlət hüququ” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
"2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xaricdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı"nın dəstəyi ilə Niderland Krallığının Maastricht School of Management Universitetini “Biznesin idarə edilməsi” ixtisası üzrə bitirərək MBA (Master of Business Administration) və paralel olaraq 2015-ci ildə ADA Universitetini “Biznesin təşkili və idarə edilməsi” ixtisası üzrə bitirərək magistr dərəcəsi almışdır.
S.N.Tapdıqov əvvəllər Azərbaycan Respublikasının Ümumdünya Ticarət Təşkilatına daxil olma üzrə Dövlət Komissiyasının Katibliyinin rəhbəri, “Bakıelektrikşəbəkə” və “Sumqayıtelektrikşəbəkə” ASC-lərin Müşahidə Şuralarının üzvü, “SOCAR-Foster Viler” Azərbaycan-İtaliya birgə müəssisəsinin Direktorlar Şurasının üzvü, Azərbaycanda korporativ idarəetmə sahəsində qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi üzrə İşçi Qrupun rəhbəri olmuşdur. O, həmçinin müxtəlif dövlət müəssisə və qurumlarında müxtəlif vəzifələrdə, eləcə də Azərbaycan Respublikasının İqtisadi İnkişaf Nazirliyində Korporativ idarəetmə sektorunun müdiri, SOCAR-ın Baş ofisinin Strateji inkişaf şöbəsində rəis müavini, Neft-qaz Emalı və Neft-kimya Kompleksində Hüquq şöbəsinin rəisi və s. vəzifələrdə çalışmışdır.
2018-ci ilin iyul ayından Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Aparat rəhbərinin müavini vəzifəsində çalışmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 2019-cu il 18 fevral tarixli Sərəncamı ilə S.Tapdıqov Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin üzvü vəzifəsinə təyin edilmişdir.
S.Tapdıqov Agentliyin tabeliyində olan Patent və Əmtəə Nişanlarının Ekspertizası Mərkəzinin Müşahidə Şurasının sədridir.
Elmi-pedaqoji fəaliyyətlə də məşğul olur. Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsində və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) MBA bölməsində Beynəlxalq kommersiya və biznes hüququ, Korporativ hüquq, Konstitusiya (Dövlət) hüququ fənlərindən mühazirələr və seminarlar aparır.

Факс: +99412 4981028
В 1999 и 2001 годах он с отличием окончил юридический факультет Бакинского Государственного Университета, получив степень бакалавра и магистра по специальностям «Правоведение» и «Государственное право» соответственно.
При поддержке «Государственной программы обучения азербайджанской молодежи за рубежом на 2007-2015 годы» окончил Университет Maastricht School of Management Королевства Нидерландов по специальности «Управление бизнесом». В 2015 году окончил MBA (Master of Business Administration) и одновременно получил степень магистра в Университете ADA по специальности «Организация и управление бизнесом».
С.Н.Тапдыгов ранее был руководителем Секретариата Государственной комиссии по вступлению Азербайджанской Республики во Всемирную Торговую Организацию, членом Наблюдательных Советов ОАО «Бакыэлектрикшебеке» и «Сумгаитэлектрикшебеке», членом Совета Директоров совместного предприятия Азербайджана и Италии «SOCAR-Foster Wheeler», возглавлял Рабочую группу по усовершенствованию законодательства в области корпоративного управления в Азербайджане. Он также занимал различные должности в различных государственных предприятиях и учреждениях, в том числе был руководителем сектора Корпоративного управления в Министерстве экономического развития Азербайджанской Республики, заместителем начальника отдела Стратегического развития Головного офиса SOCAR, руководителем Юридического отдела Нефтегазоперерабатывающего и нефтехимического Комплекса.
С июля 2018 года занимал должность заместителя Руководителя аппарата Агентства Интеллектуальной Собственности Азербайджанской Республики.
Распоряжением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 18 февраля 2019 года С.Тапдыгов был назначен на должность заместителя Председателя Правления Агентства Интеллектуальной Собственности Азербайджанской Республики.
С.Тапдыгов является председателем Наблюдательного совета Центра экспертизы патентов и товарных знаков при Агентстве.
В то же время он занимается научно-педагогической деятельностью. Проводит лекции и семинары по Международному коммерческому и предпринимательскому праву, Корпоративному праву, Конституционному (Государственному) праву интеллектуальной собственности на юридическом факультете Бакинского Государственного Университета и в департаменте MBA Азербайджанского Государственного Экономического Университета (UNEC).