İdarə Heyətinin üzvü
1999 və 2001-ci illərdə Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsinin bakalavr və magistr dərəcələrini müvafiq olaraq “Hüquqşünas” və “Dövlət hüququ” ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir.
"2007-2015-ci illərdə Azərbaycan gənclərinin xaricdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı"nın dəstəyi ilə Niderland Krallığının Maastricht School of Management Universitetini “Biznesin idarə edilməsi” ixtisası üzrə bitirərək MBA (Master of Business Administration) və paralel olaraq 2015-ci ildə ADA Universitetini “Biznesin təşkili və idarə edilməsi” ixtisası üzrə bitirərək magistr dərəcəsi almışdır.
S.N.Tapdıqov əvvəllər Azərbaycan Respublikasının Ümumdünya Ticarət Təşkilatına daxil olma üzrə Dövlət Komissiyasının Katibliyinin rəhbəri, “Bakıelektrikşəbəkə” və “Sumqayıtelektrikşəbəkə” ASC-lərin Müşahidə Şuralarının üzvü, “SOCAR-Foster Viler” Azərbaycan-İtaliya birgə müəssisəsinin Direktorlar Şurasının üzvü, Azərbaycanda korporativ idarəetmə sahəsində qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi üzrə İşçi Qrupun rəhbəri olmuşdur. O, həmçinin müxtəlif dövlət müəssisə və qurumlarında müxtəlif vəzifələrdə, eləcə də Azərbaycan Respublikasının İqtisadi İnkişaf Nazirliyində Korporativ idarəetmə sektorunun müdiri, SOCAR-ın Baş ofisinin Strateji inkişaf şöbəsində rəis müavini, Neft-qaz Emalı və Neft-kimya Kompleksində Hüquq şöbəsinin rəisi və s. vəzifələrdə çalışmışdır.
2018-ci ilin iyul ayından Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Aparat rəhbərinin müavini vəzifəsində çalışmışdır.
Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 2019-cu il 18 fevral tarixli Sərəncamı ilə S.Tapdıqov Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin üzvü vəzifəsinə təyin edilmişdir.
S.Tapdıqov Agentliyin tabeliyində olan Patent və Əmtəə Nişanlarının Ekspertizası Mərkəzinin Müşahidə Şurasının sədridir.
Elmi-pedaqoji fəaliyyətlə də məşğul olur. Bakı Dövlət Universitetinin Hüquq fakültəsində və Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) MBA bölməsində Beynəlxalq kommersiya və biznes hüququ, Korporativ hüquq, Konstitusiya (Dövlət) hüququ fənlərindən mühazirələr və seminarlar aparır.

Tel.:+994 12 4413645
Graduated from Baku State University, the faculty of Law with distinction in 1999 (bachelors) and in 2001(master’s) respectively on specialties of “Jurisprudence” and “Public Law”.
With support of “State Program on education of Azerbaijani youth abroad 2007-2015” graduated from Maastricht School of Management of Kingdom of the Netherlands with a degree of Master of Business Administration (MBA) and in parallel graduated from ADA University with master’s degree in Business Administration and Management in 2015.
S. N. Tapdigov earlier has been Head of the Secretariat of the State Commission for admission of the Republic of Azerbaijan to the World Trade Organization, Member of Supervisory Boards of “Baku Electricity Network” and “Sumgayit Electricity Network” open joint-stock companies, Member of the Board of Directors of the Azerbaijan-Italy joint venture “SOCAR-Foster Viler”, Head of the Working Group on improvement of corporate governance legislation in Azerbaijan. He has also held different positions in various state bodies and institutions including Head of Corporate Governance Sector at the Ministry of Economic Development of the Republic of Azerbaijan, Deputy Head of Strategic Development Department of SOCAR Headquarters, Head of the Legal Department at the Oil and Gas Processing and Petrochemical Complex etc.
He has been appointed to the position of Deputy Chief of Staff of Intellectual Property Agency since July 2018.
By the Order of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated to February 18, 2019 S.Tapdigov has been appointed to the position of Member of Board of Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan.
S.Tapdigov is Chairman of the Supervisory Board of the Patent and Trademark Expertise Center under Agency.
He is also engaged in scientific and pedagogical activities. He conducts lectures and seminars on the subjects of International commercial and business law, corporate law, constitutional (State) law at the Law faculty of Baku State University and MBA section of the Azerbaijan State Economic University (UNEC).