​Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının nümayəndə heyəti Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri ilə görüşüb
Ölkəmizdə səfərdə olan Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) Baş direktorunun müavini Hasan Kleyb Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədovla görüşüb. Görüşdə Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Kamran İmanov da iştirak edib.
Söhbət zamanı Azərbaycanda startapların və innovativ sahibkarlığın inkişafı, əqli mülkiyyətlə bağlı kiçik və orta biznes subyektlərinə dəstək göstərilməsi müzakirə edilib, ÜƏMT ilə birgə əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Делегация Всемирной организации интеллектуальной собственности встретилась с Председателем Правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса
Заместитель генерального директора Всемирной организации интеллектуальной собственности (ВОИС) Хасан Клейб, находящийся с визитом в нашей стране, встретился с Председателем Правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA) Орханом Мамедовым. На встрече также принял участие Председатель Правления Агентства интеллектуальной собственности Камран Иманов.
В ходе беседы были обсуждены развитие стартапов и инновационного предпринимательства в Азербайджане, поддержка субъектов малого и среднего бизнеса, связанных с интеллектуальной собственностью, а также произведен обмен мнениями о возможностях сотрудничества с ВОИС.