​Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının nümayəndə heyəti Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri ilə görüşüb
Ölkəmizdə səfərdə olan Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) Baş direktorunun müavini Hasan Kleyb Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədovla görüşüb. Görüşdə Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Kamran İmanov da iştirak edib.
Söhbət zamanı Azərbaycanda startapların və innovativ sahibkarlığın inkişafı, əqli mülkiyyətlə bağlı kiçik və orta biznes subyektlərinə dəstək göstərilməsi müzakirə edilib, ÜƏMT ilə birgə əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.

The delegation of the World Intellectual Property Organization met with the Chairman of the Board of the Small and Medium Business Development Agency
Mr. Hasan Kleib, Deputy Director General of the World Intellectual Property Organization (WIPO) who is on a visit to our country, met with the Mr. Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA). Dr. Kamran Imanov, Chairman of the Board of the Intellectual Property Agency also attended at the meeting.
During the conversation, the development of startups and innovative entrepreneurship in Azerbaijan, support for small and medium businesses related to intellectual property were discussed, and the exchanged views on the possibilities of joint cooperation with WIPO.