Əqli Mülkiyyət Agentliyinin əməkdaşları beynəlxalq distant təlimlərdə iştirak edib
Dünyada yayılmış koronavirus (COVİD-19) pandemiyası ilə mübarizədə müxtəlif ölkələrin təcrübəsi nəzərə alınaraq, əhalinin sağlamlığının qorunmasını ali məqsəd kimi qəbul edilərək, koronavirus infeksiyasının ölkədə yayılmasının, onun törədə biləcəyi fəsadların qarşısının alınması məqsədilə Azərbaycan Respublikasında xüsusi karantin rejimi davam edir.
Karantin rejimi dövründə bir çox dövlət qurumları kimi, Əqli Mülkiyyət Agentliyi fəaliyyətini onlayn rejimdə davam edir. O cümlədən, əqli mülkiyyət hüquqlarının qorunması baxımından xüsusi əhəmiyyət kəsb edən müəlliflik hüququ obyektlərinin qeydiyyatı ilə bağlı ərizələrin qəbulu elektron hökumət portalı, sənaye mülkiyyəti obyektləri barədə iddia sənədlərinin qəbulu isə elektron poçt vasitəsilə həyata keçirilir.
Agentliyin əməkdaşları beynəlxalq təşkilatlarla qarşılıqlı fayda daşıyan əlaqələrini, öz peşə səviyyələrinin onların təqdim etdiyi imkanlardan istifadə etməklə təkmilləşdirilməsini də daima diqqət altında saxlayırlar. Bu yaxınlarda Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) keçirdiyi distant təlim kurslarına qatılan və bu kursları müvəffəqiyyətlə başa vuran Agentliyin bir neçə əməkdaşı ÜƏMT-nın sertifikatlarına layiq görülmüşdür.

Employees of the Intellectual Property Agency participated in international distant trainings
Taking into account the experience of different countries in the fight against global coronavirus (COVID-19) pandemic, a special quarantine regime continues in the Republic of Azerbaijan in order to prevent the spread of coronavirus infection in the country and its possible consequences.
During the quarantine period, like many other state bodies, the Intellectual Property Agency continues its activity in online regime. At the same time, applications for registration of copyright objects, which are of special importance in terms of protection of intellectual property rights, are received through the e-government portal, and claims for industrial property are received via e-mail.
Employees of the Agency always pay attention to mutually beneficial relations with international organizations, to improve their professional skills using the opportunities provided by them. Several employees of the Agency who have recently participated in and successfully completed distant learning courses organized by the World Intellectual Property Organization (WIPO) have been granted WIPO certificates.