Əqli Mülkiyyət Agentliyində dövlət qulluqçularının peşə bayramı qeyd olunub
Tədbiri giriş sözü ilə açan Agentliyin İdarə Heyətinin sədri Kamran İmanov Azərbaycanda dövlət qulluğu sisteminin formalaşması və inkişafının Ümummilli Lider Heydər Əliyevin adı ilə bağlı olduğunu qeyd edərək Ulu Öndər tərəfindən dövlət idarəetmə sistemində başlanılan islahatların əhəmiyyətini vurğulayıb. O, Prezident İlham Əliyev tərəfindən bu islahatların uğurla davam etdirildiyini və ölkəmizdə beynəlxalq standartlara uyğun müasir dövlət idarəetmə sisteminin qurulduğunu bildirib.
Agentliyin rəhbəri “Dövlət qulluqçularının təltif edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 22 iyun tarixli Sərəncamı ilə dövlət qulluğunda səmərəli fəaliyyətinə görə təltif edilən dövlət qulluqçuları arasında Əqli Mülkiyyət Agentliyinin 3 əməkdaşının da olduğunu diqqətə çatdırıb.
Tədbirdə çıxış edənlər bu günün əhəmiyyətini vurğulayıb, dövlət başçısının yüksək diqqət və qayğısına görə təşəkkürlərini bildiriblər.
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2006-cı il 25 may tarixli Sərəncamı ilə hər il iyunun 23-ü Azərbaycan Respublikasında Dövlət Qulluqçularının Peşə Bayramı kimi qeyd edilir.

​Professional holiday of civil servants was celebrated at the Intellectual Property Agency
An event was held at Intellectual Property Agency on occasion of the professional holiday of civil servants.
Opening the event, Chairman of Board of the Agency Kamran Imanov noted that the formation and development of the civil service in Azerbaijan is associated with the name of National Leader Heydar Aliyev, emphasizing the importance of reforms initiated by National Leader. He noted that these reforms were successfully continued by President Ilham Aliyev and a modern system of public administration was established in our country in accordance with international standards.
The Head of the Agency noted that three employees of the Intellectual Property Agency were among the civil servants awarded for their effective work in the civil service by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated June 22, 2022 "On awarding civil servants".
Speakers at the event stressed the importance of this day and thanked the President for the high attention and care.
As it is known, by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated May 25, 2006, June 23 is celebrated as the Professional Holiday of Civil Servants in the Republic of Azerbaijan every year.