Əqli Mülkiyyət Agentliyinin əməkdaşları video-konfrans formatında keçirilən “Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu 2020-2022”də iştirak edib
2020-ci il sentyabrın 18-də video-konfrans formatında “Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu 2020-2022” keçirilib.
Tədbirin giriş hissəsində Aİ-nın Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin rəhbəri Kestutis Jankauskas, İtaliyanın Azərbaycandakı səfiri Augusto Massari, Fransanın Azərbaycandakı səfiri Zacharie Gross və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) prezidenti vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev açılış nitqi söyləyiblər.
Daha sonra “Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu” layihəsinin rəhbəri Bogdana Efe, həmin layihənin eksperti Cavid Mustafayev, İtaliya-Azərbaycan Ticarət Palatasının (ITAZERCOM) prezidenti Manuela Traldi və Azərbaycan-Fransa Ticarət və Sənaye Palatasının (CCIAF) icraçı direktoru Zibər Hüseynova çıxış ediblər.
Natiqlər COVİD-19 pandemiyasının ölkə iqtisadiyyatına mənfi təsirlərindən, eyni zamanda Azərbaycan hökumətinin vətəndaşlara və sahibkarlara göstərdiyi yardımlardan danışıblar.
Onlayn biznes forumda Azərbaycan Respublikası və Avropa İttifaqı arasında əməkdaşlıq məsələləri, yeni tərəfdaşlıq sazişinin yekunlaşdırılması üçün görülən işlər, 2020-ci il üçün Aİ-nın Azərbaycanda işgüzar mühit üzrə hesabatı, “Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu” layihəsinin həyata keçirilməsi, o cümlədən layihənin hazırlanmasında ITAZERCOM və CCIAF-ın rolu haqqında məlumat verilib.
Tədbirdə Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr və informasiya şöbəsinin müdiri Gəray Dadaşov və həmin şöbənin müdir müavini Elnur Məmmədli iştirak ediblər.

Сотрудники Агентства Интеллектуальной Собственности приняли участие в «Бизнес форуме ЕС - Азербайджан 2020-2022», прошедшем в формате видеоконференции
18 сентября 2020 года в формате видеоконференции состоялся Бизнес форум ЕС-Азербайджан 2020-2022.
На открытии мероприятия выступили глава Представительства ЕС в Азербайджане Кестутис Янкаускас, посол Италии в Азербайджане Аугусто Массари, посол Франции в Азербайджане Захари Гросс и исполняющий обязанности президента Азербайджанского Фонда поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) Юсиф Абдуллаев.
Затем последовали выступления руководителя проекта «Бизнес-форум ЕС-Азербайджан» Богданы Эфе, эксперта проекта Джавида Мустафаева, президента Итало-азербайджанской торговой палаты (ITAZERCOM) Мануэлы Тральди и исполнительного директора Азербайджано-французской торгово-промышленной палаты (CCIAF) Зибер Гусейновой.
Выступавшие рассказали о негативных последствиях пандемии COVID-19 для экономики страны, а также о помощи, оказываемой правительством Азербайджана гражданам и предпринимателям.
На онлайн бизнес-форуме была представлена информация о сотрудничестве между Азербайджанской Республикой и Европейским Союзом, о проделанной работе по доработке нового соглашения о партнерстве, о бизнес-отчете ЕС по Азербайджану на 2020 год, о реализации проекта «Бизнес-форум ЕС-Азербайджан», а также о роли ITAZERCOM и CCIAF в разработке проекта.
В мероприятии приняли участие заведующий отдеом международных связей и информации Агентства Интеллектуальной Собственности Герай Дадашов и заместитель заведующего этого же отдела Эльнур Маммадли.