Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasında olub
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi – Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının İqtisadi məsələlər və innovativ inkişaf siyasəti şöbəsinin müdiri Şahmar Mövsümov ölkəmizdə səfərdə olan Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) Baş direktorunun müavini Hasan Kleybin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə ÜƏMT arasında səmərəli əməkdaşlığın mövcudluğu qeyd edilib, bu əlaqələrin inkişaf etməsi üçün hərtərəfli dəstək ifadə olunub.
Ş.Mövsümov dövlət başçısının rəhbərliyi altında ölkəmizdə əqli mülkiyyət və innovasiya sahəsində həyata keçirilən islahatlar barədə məlumat verib.
H.Kleyb Azərbaycan ilə ÜƏMT arasındakı əməkdaşlıqdan məmnun qaldığını ifadə edib. O, əqli mülkiyyət hüquqları ilə bağlı məlumatlılığın artırılması və bu sahədə təhsil istiqamətində əməkdaşlığın genişləndirilməsi potensialının mövcud olduğunu vurğulayıb.

The delegation of the World Intellectual Property Organization visited the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan
Mr. Shahmar Movsumov, Assistant to the President of the Republic of Azerbaijan - Head of the Department of Economic Issues and Innovative Development Policy of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan met with a delegation led by Mr. Hasan Kleib, Deputy Director General of the World Intellectual Property Organization (WIPO).
The existence of productive cooperation between Azerbaijan and WIPO was noted and comprehensive support for the development of these relations was expressed at the meeting.
Mr. Sh.Movsumov informed about the reforms carried out in the field of intellectual property and innovation in our country under the leadership of the head of state.
Mr. H.Kleib expressed his satisfaction with the cooperation between Azerbaijan and WIPO. He emphasized that there is potential for increasing awareness of intellectual property rights and expanding cooperation in the direction of education in this field.