Əqli Mülkiyyət Agentliyinin xidmətləri “Bakı KOB evi”ndə
“Bakı KOB evi”ndə Əqli Mülkiyyət Agentliyi tərəfindən ixtira, faydalı model, sənaye nümunəsi, əmtəə nişanı, coğrafi göstərici və müəllif əsərlərinin qeydiyyatı ilə bağlı müraciətçilərə məsləhət xidməti göstərilir.
Bununla yanaşı, patentin alınması, əmtəə nişanlarının və coğrafi göstəricilərin qeydiyyatı ilə bağlı iddia sənədlərinin Əqli Mülkiyyət Agentliyində fəaliyyət göstərən Patent və Əmtəə Nişanlarına Açıq Hədəf (PƏNAH) sisteminə yerləşdirilməsinə dair KOB evinə müraciət edənlərə məsləhət verilir, zərurət yarandıqda sənədlərinin bu sistemə yüklənməsinə köməklik edilir.
Qeyd edək ki, “Bakı KOB evi” sahibkarlara biznesə dair dövlət və özəl qurumlar tərəfindən müxtəlif xidmətlərin göstərildiyi vahid məkandır. Hazırda KOB evində 50-yə yaxın dövlət və özəl qurum tərəfindən sahibkarlara 250-dən çox xidmət göstərilir. Sahibkarlar biznes fəaliyyəti üçün lazım olan biznesin qeydiyyatı, vergi məsələləri, lisenziyalar, mənşə və qida təhlükəsizliyi sertifikatları, müxtəlif fəaliyyət istiqamətləri üzrə icazələr, gömrük xidmətləri, əmlakın dövlət reyestrindən çıxarış, aqrar sahə üzrə subsidiyalar, açıq məkanda reklamın yerləşdirilməsinə icazə, kommunal xidmətlər, bank, sığorta, lizinq və s. xidmətlər üçün “Bakı KOB evi”nə müraciət edə bilərlər.

Услуги Агентства интеллектуальной собственности в «Bakı KOB evi»
В «Bakı KOB evi» Агентство интеллектуальной собственности предоставляет консультацию по вопросам регистрации изобретений, полезных моделей, промышленных образцов, товарных знаков, географических указаний, авторских произведений.
Кроме того, для тех кто обращается в «Bakı KOB evi» предоставляют консультацию по размещению исковых документов, связанных с получением патентов, регистрацией товарных знаков и географических указаний, в систему Открытая цель для патентов и товарных знаков (PƏNAH), действующую в Агентстве интеллектуальной собственности, и при необходимости, помощь по загрузке этих документов в данную систему.
Следует отметить, что «Bakı KOB evi» - это единое пространство, где государственные и частные учреждения предоставляют предпринимателям различные услуги, связанные с бизнесом. В настоящее время в «Bakı KOB evi» около 50 государственных и частных учреждений оказывают предпринимателям более 250 услуг.
Предприниматели могут обратиться за услугами в «Bakı KOB evi» для регистрации бизнеса, налоговых вопросов, лицензий, сертификатов происхождения и пищевой безопасности, разрешения на различные виды деятельности, таможенных услуг, выписки из госреестра имущества, субсидий сельхозназначения, разрешения на размещение рекламы на открытых площадках, коммунальных услуг, банковского дела, страхования, лизинга и других услуг, необходимых для ведения бизнеса.