Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunan tədbir keçirilib
Mayın 10-da Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında (RETK) görkəmli dövlət və siyasi xadim, müasir müstəqil Azərbaycanın banisi ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümü münasibətilə tədbir keçirilib.
Əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının Dövlət himni səsləndirilib.
Tədbirdə Ulu Öndərin həyat və fəaliyyətindən geniş söhbət açılıb. Qeyd olunub ki, böyük dövlət adamı Heydər Əliyevin müdrik daxili və xarici siyasəti nəticəsində Azərbaycan parçalanmaq və məhv olmaq təhlükəsindən xilas olmuşdur. Çıxış edənlər liderliyi ilə dünyanı heyran edən, siyasət elitasında ən uca zirvələrdən birini tutan, dahi Heydər Əliyevin xalqımız və dövlətimiz qarşısında əvəzsiz xidmətlərindən danışıb, hər bir azərbaycanlının bu böyük şəxsiyyəti qürurla yad etdiyini vurğulayıblar.
Tədbirin sonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunmuş xalq artisti, rejissor Vaqif Mustafayevin “Bir həsədin tarixi” adlı filmi nümayiş etdirilib.

An event dedicated to Great Leader Heydar Aliyev was held at the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency.
On May 10, an event dedicated to the 101st birth anniversary of national leader Heydar Aliyev, a prominent state and political figure, the founder of modern independent Azerbaijan was held in the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan.
First, the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played.
At the event, there was a wide discussion about the life and activities of the Great Leader. It was noted that as a result of the wise internal and foreign policy of the great statesman Heydar Aliyev, Azerbaijan was saved from the danger of disintegration and destruction. The speakers talked about the invaluable merits of the genius leader Heydar Aliyev to our nation and state, who impressed the world with his leadership, occupied one of the highest peaks in the political elite and emphasized that every Azerbaijani remembers this great personality with pride.
At the end of the event, the film "The Story of One Envy" by People's Artist, director Vagif Mustafayev dedicated to Great Leader Heydar Aliyev was shown.