Soçi şəhərində əqli mülkiyyət üzrə Yay Akademiyası keçiriləcək
2022-ci il 3-8 iyul tarixlərində Rusiyanın Soçi şəhərində “Əqli kapitalın effektiv idarə edilməsi: audit, strategiya, səlahiyyətlər” mövzusunda IP'22 Yay Akademiyası keçiriləcək.
Tədbirin məqsədi əqli mülkiyyət sahəsində fəaliyyət göstərən elm, təhsil təşkilatları, korporasiyalar və müəssisələr arasında işgüzar əlaqələrin inkişafına, həmçinin elmi-texniki layihələrin və ixtiraların dünya bazarına çıxarılmasına kömək etməkdir.
Layihənin təşkilatçıları Avrasiya Patent İdarəsi və Rusiya Dövlət Əqli Mülkiyyət Akademiyasıdır (RDƏMA).
Yay Akademiyası çərçivəsində yalnız tədris tədbirləri deyil, həmçinin əqli mülkiyyət ekspertlərinin fərdi məsləhətləri, praktiki kazusların təhlili, fərdi layihənin müdafiəsi də nəzərdə tutulur.

В Сочи пройдет Летняя академия по интеллектуальной собственности
3-8 июля 2022 года в городе Сочи Рлссийской Федерации пройдет Летняя акдемия IP'22 на тему «Эффективное управление интеллектуальным капиталом: аудит, стратегия, компетенции».
Целью мероприятия является содействие развитию деловых контактов между научными, образовательными организациями, корпорациями и предприятиями, вовлеченными в сферу интеллектуальной собственности, а также продвижение научно-технических разработок и изобретений на мировой рынок.
Организаторами проекта являются Евразийское патентное ведомство и Российская государственная академия интеллектуальной собственности (РГАИС).
Летняя Академия включает в себя не только образовательные мероприятия, но и индивидуальные консультации специалистов по интеллектуальной собственности, разбор практических казусов, защиту индивидуальных проектов.