Soçi şəhərində əqli mülkiyyət üzrə Yay Akademiyası keçiriləcək
2022-ci il 3-8 iyul tarixlərində Rusiyanın Soçi şəhərində “Əqli kapitalın effektiv idarə edilməsi: audit, strategiya, səlahiyyətlər” mövzusunda IP'22 Yay Akademiyası keçiriləcək.
Tədbirin məqsədi əqli mülkiyyət sahəsində fəaliyyət göstərən elm, təhsil təşkilatları, korporasiyalar və müəssisələr arasında işgüzar əlaqələrin inkişafına, həmçinin elmi-texniki layihələrin və ixtiraların dünya bazarına çıxarılmasına kömək etməkdir.
Layihənin təşkilatçıları Avrasiya Patent İdarəsi və Rusiya Dövlət Əqli Mülkiyyət Akademiyasıdır (RDƏMA).
Yay Akademiyası çərçivəsində yalnız tədris tədbirləri deyil, həmçinin əqli mülkiyyət ekspertlərinin fərdi məsləhətləri, praktiki kazusların təhlili, fərdi layihənin müdafiəsi də nəzərdə tutulur.

Summer Academy on intellectual property will be organized in the city of Sochi
In 3-8 July 2022, Summer Academy on “Effective management of intellectual capital: audit, strategy, powers” will be held in the Sochi city of Russian Federation.
The purpose of the event is to promote the development of business relations between scientific, educational organizations, corporations and enterprises operating in the field of intellectual property, as well as the promotion of scientific and technical projects and inventions on the world market.
Co-organizers of the project are Eurasian Patent Office and Russian State Academy of Intellectual Property (RGAIS)
The Summer Academy includes not only educational activities, but also individual consultations of intellectual property experts, analysis of practical cases, protection of individual projects.
At the end of the event, participants will be granted with a certificate of professional development.