Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanası tərəfindən kitab sərgisi keçirilmişdir
Xəbər verdiyimiz kimi aprelin 23-də Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyi və Qərbi Azərbaycan İcmasının birgə təşkilatçılğı ilə Ümumdünya Kitab və Müəlliflik Hüququ Gününə həsr olunan “Qədim mətnlər və klassik mənbələr erməni saxtakarlıqlarını və uydurmalarını ifşa edir və ya Qərbi Azərbaycan torpaqları nədən bəhs edir” mövzusunda konfrans keçirilmişdir.
Tədbirdə erməni saxtakarlıqları və uydurmaları, tarixi yalanları, milli mədəni irsimizin mənfur qonşularımız tərəfindən mənimsənilməsi mövzularında məruzə və çıxışlar dinlənilmiş, ermənilərin bu bədnam əməllərinin zaman-zaman ifşa olunduğu vurğulanmış, mövzular ətrafında müzakirələr aparılmışdır.
Konfrans çərçivəsində Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanası tərəfindən kitab sərgisi keçirilmişdir. Sərgidə Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri, professor Kamran İmanovun müəllifi olduğu, erməni yalanlarını ifşa edən kitablar, digər müəlliflərin Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunan əsərləri, Azərbaycan həqiqətləri və Qarabağ mövzusunda nəşrlər, həmçinin 1870-1940-cı illəri əhatə edən, Azərbaycanın neft tarixi və qədim memarlıq abidələri haqqında nadir kitablar nümayiş olunmuşdur.

Прошла книжная выставка организованная Республиканской научно-технической библиотекой при Агентстве интеллектуальной собственности
Напомним, что 23 апреля при совместной организации Агентства интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики и Общины Западного Азербайджана состоялась конференция на тему «Древние тексты и классические источники разоблачают армянские фальсификации и измышления, или о чем говорят земли Западного Азербайджана», посвященная Всемирному дню книг и авторского права.
На мероприятии были заслушаны доклады и выступления на темы армянских фальсификаций и измышлений, исторической лжи, присвоения ненавистными соседями нашего национального культурного наследия, было подчеркнуто, что эти опороченные деяния армян время от времени разоблачаются, были проведены дискуссии по темам.
В рамках конференции прошла книжная выставка организованная Республиканской научно-технической библиотекой при Агентстве интеллектуальной собственности. На выставке были представлены книги, разоблачающие армянскую ложь, автором которых является председатель правления Агентства интеллектуальной собственности профессор Кямран Иманов, произведения других авторов, посвященные великому лидеру Гейдару Алиеву, публикации на тему азербайджанских истин и Карабаха, а также редкие книги о нефтяной истории Азербайджана и древних памятниках архитектуры, охватывающие 1870-1940 годы.