Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanası tərəfindən kitab sərgisi keçirilmişdir
Xəbər verdiyimiz kimi aprelin 23-də Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyi və Qərbi Azərbaycan İcmasının birgə təşkilatçılğı ilə Ümumdünya Kitab və Müəlliflik Hüququ Gününə həsr olunan “Qədim mətnlər və klassik mənbələr erməni saxtakarlıqlarını və uydurmalarını ifşa edir və ya Qərbi Azərbaycan torpaqları nədən bəhs edir” mövzusunda konfrans keçirilmişdir.
Tədbirdə erməni saxtakarlıqları və uydurmaları, tarixi yalanları, milli mədəni irsimizin mənfur qonşularımız tərəfindən mənimsənilməsi mövzularında məruzə və çıxışlar dinlənilmiş, ermənilərin bu bədnam əməllərinin zaman-zaman ifşa olunduğu vurğulanmış, mövzular ətrafında müzakirələr aparılmışdır.
Konfrans çərçivəsində Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanası tərəfindən kitab sərgisi keçirilmişdir. Sərgidə Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri, professor Kamran İmanovun müəllifi olduğu, erməni yalanlarını ifşa edən kitablar, digər müəlliflərin Ulu Öndər Heydər Əliyevə həsr olunan əsərləri, Azərbaycan həqiqətləri və Qarabağ mövzusunda nəşrlər, həmçinin 1870-1940-cı illəri əhatə edən, Azərbaycanın neft tarixi və qədim memarlıq abidələri haqqında nadir kitablar nümayiş olunmuşdur.

A book exhibition by the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency was held
As we reported, on April 23 on the occasion of World Book and Copyright Day, conference jointly organized by the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan and the Western Azerbaijan Society, on theme "Ancient texts and classical sources reveal Armenian falsifications and fabrications, or what the lands of Western Azerbaijan are talking about" was held.
At the event, reports and speeches on the topics of Armenian falsifications and fabrications, historical lies, appropriation of our national cultural heritage by our hated neighbours were heard, it was emphasized that these infamous acts of Armenians are exposed from time to time; discussions were held around the topics.
Within the framework of the conference, a book exhibition by the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency was held. At the exhibition, books exposing Armenian lies authored by Professor Kamran Imanov, Chairman of the Board of the Intellectual Property Agency, works dedicated to the Great Leader Heydar Aliyev by other authors, publications on Azerbaijani truths and Karabakh, as well as rare books on the oil history of Azerbaijan and ancient architectural monuments covering 1870-1940 years were displayed.