Əqli Mülkiyyət Agentliyinin əməkdaşı regional vebinarda iştirak edib
Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatı (ÜƏMT) tərəfindən “Patent Əməkdaşlığı Sazişi (PCT) və sənaye nümunələrinin beynəlxalq qeydiyyatı üzrə Haaqa Sistemi” mövzusunda regional vebinar keçirilib.
Qafqaz, Mərkəzi Asiya və Şərqi Avropa ölkələrindən olan mütəxəssislər üçün onlayn rejimdə təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Əqli Mülkiyyət Hüquqlarının Təminatı Mərkəzinin direktor müavini Rövşən Nəsirov iştirak edib.
VebinardaÜƏMT-nın Rusiya Federasiyasındakı Ofisinin direktoru Pavel Spiçın və təşkilatın Qafqaz, Mərkəzi Asiya və Şərqi Avropa ölkələri bölməsinin rəhbəri İlya Qribkov çıxış ediblər, “Patent Əməkdaşlığı Sazişi Sistemi”, “Avrasiya patent sistemi çərçivəsində Patent Əməkdaşlığı Sazişinin tətbiqi” və “Haaqa sisteminə giriş” mövzusularında təqdimatlar dinlənilib.
Tədbir zamanı Patent Əməkdaşlığı Sazişinə uyğun olaraq ixtiraların xarici ölkələrdə patentləşdirilməsinin əsas mərhələləri və Haaqa qeydiyyat sisteminə uyğun olaraq sənaye nümunələrinin qeydiyyatı haqqında məlumat verilib, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

An employee of the Intellectual Property Agency participated in the regional webinar
The World Intellectual Property Organization (WIPO) held a Regional Webinar on “Patent Cooperation Treaty (PCT) System and the Hague System for the International Registration of Industrial Designs (Hague) ".
Rovshan Nasirov, Deputy Director of the Enforcement Centre on Intellectual Property Rights under the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, participated in the online event, which organized for experts from the Caucasus, Central Asia and Eastern Europe.
At the webinar Pavel Spitsyn, Director of the WIPO Office in the Russian Federation and Ilya Gribkov, Head of the Division for the Caucasus, Central Asia and Eastern Europe of the Department of Countries in Transition and Developed Countries, delivered speeches, as well presentations on the topic “Patent Cooperation Treaty”, “Application of the Patent Cooperation Treaty within the Eurasian Patent System” and “Introduction to the Hague System” was listened.
During the event, information was provided on the main level of patenting inventions in foreign countries in accordance with the Patent Cooperation Treaty and the international registration of industrial designs in accordance with the Hague registration system, and the participants’ questions were answered.
At the end, certificates were presented to the participants of the webinar, including the representative of Azerbaijan.