Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə tədbir keçirilib
Dekabrın 27-də Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə “Əbədi həmrəylik” mövzusunda konfrans keçirilib.
Tədbirin əvvəlində kitabxanx anın “Heydər Əliyev guşəsi”nin açılışı edilib.
Konfransda çıxış edən Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasının direktorunun səlahiyyətlərini icra edən, innovasiya və inkişaf üzrə direktorun 1-ci müavini Səbinə Sultanova 31 dekabr Dünya Azərbaycanlıların Həmrəylik Gününün əhəmiyyətinə toxunub. O, bu günün əsasını qoyan Ulu öndər Heydər Əliyevin milli birliyimizin formalaşmasında böyük xidmətlərini xüsusi vurğulayaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyev tərəfindən xaricdə yaşayan Azərbaycanlılarının həmrəyliyi sahəsində uğurlu siyasət aparıldığını bildirib.
Tədbirdə kitabxana əməkdaşlarının «Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü», “Həmrəylik Ulu öndərin xalqına töhfəsidir”, “Azad Şuşamız”, “İlham Əliyev və Zəfər Qurultayı” mövzularında məruzələri dinlənilib.

An event on occasion of the Day of Solidarity of World Azerbaijanis was held at the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency
On December 27, in the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency, on the occasion of December 31 - the Day of Solidarity of World Azerbaijanis, a Conference on the topic "Eternal Solidarity" was held.
At the beginning of the event, the opening of the “Heydar Aliyev Corner” of the library took place.
Speaking at the Conference, acting Director of the Republican Scientific and Technical Library, 1st Deputy Director for innovation and development Mrs. Sabina Sultanova touched on the importance of December 31 Day of Solidarity of World Azerbaijanis. She emphasized the great services of National Leader Heydar Aliyev, who laid the foundation of this day, in the formation of our national unity, and said that the President of the Republic of Azerbaijan, Victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev has implemented a successful policy in the field of solidarity of Azerbaijanis living abroad.
At the event, the reports of the library employees on the topics "Day of Solidarity of World Azerbaijanis", "Solidarity is the National Leader's contribution to the people", "Our Free Shusha", "Ilham Aliyev and the Victory Congress" were heard.
The Heydar Aliyev exhibition was viewed at the Conference and a video presentation called "Eternal Solidarity" was held.