Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə tədbir keçirilib
Dekabrın 27-də Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasında 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə “Əbədi həmrəylik” mövzusunda konfrans keçirilib.
Tədbirin əvvəlində kitabxanx anın “Heydər Əliyev guşəsi”nin açılışı edilib.
Konfransda çıxış edən Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasının direktorunun səlahiyyətlərini icra edən, innovasiya və inkişaf üzrə direktorun 1-ci müavini Səbinə Sultanova 31 dekabr Dünya Azərbaycanlıların Həmrəylik Gününün əhəmiyyətinə toxunub. O, bu günün əsasını qoyan Ulu öndər Heydər Əliyevin milli birliyimizin formalaşmasında böyük xidmətlərini xüsusi vurğulayaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyev tərəfindən xaricdə yaşayan Azərbaycanlılarının həmrəyliyi sahəsində uğurlu siyasət aparıldığını bildirib.
Tədbirdə kitabxana əməkdaşlarının «Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü», “Həmrəylik Ulu öndərin xalqına töhfəsidir”, “Azad Şuşamız”, “İlham Əliyev və Zəfər Qurultayı” mövzularında məruzələri dinlənilib.

В Республиканской научно-технической библиотеке при Агентстве Интеллектуальной Собственности состоялось мероприятие по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира
27 декабря в Республиканской научно-технической библиотеке при Агентстве интеллектуальной собственности по случаю 31 декабря - Дня солидарности азербайджанцев мира, состоялась конференция на тему «Вечная солидарность».
В начале мероприятия состоялось открытие «Уголка Гейдара Алиева» библиотеки.
Выступая на конференции исполняющая обязанности директора Республиканской научно-технической библиотеки, 1-й заместитель директора по инновациям и развитию Сабина Султанова, коснулась важности 31 декабря - Всемирного дня солидарности азербайджанцев. Она подчеркнула большие заслуги Гейдара Алиева, который заложил основу этого дня, в формировании нашего национального единства, и отметила, что Президент Азербайджанской Республики, Верховный Главнокомандующий Ильхам Алиев проводит успешную политику в сфере солидарности азербайджанцев, проживающих за рубежом.
На мероприятии были заслушаны доклады сотрудников библиотеки на темы «День солидарности азербайджанцев мира», «Солидарность – вклад Общенационального лидера в народ», «Наша свободная Шуша», «Ильхам Алиев и Конгресс Победы».
На конференции была просмотрена выставка Гейдара Алиева и состоялась видеопрезентация «Вечная солидарность».