Əqli Mülkiyyət Agentliyinin nümayəndəsi "Art management" layihəsində iştirak edib
Əqli Mülkiyyət Agentliyi, Mədəniyyət Nazirliyi və Azərbaycan Dövlət Rəsm Qalereyasının təşkilatçılığı ilə “Müəllif hüquq qanunvericiliyi haqqında” mövzusunda vebinar keçirilib.
Vebinarda Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Müəllif-hüquq obyektlərinin qeydiyyatı və hüquq ekspertizası şöbəsinin müdiri Nadirə Bədəlbəylinin təqdimatı dinlənilib və iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, “Art management” layihəsinə yaradıcı şəxslərin bu sahə üzrə hazırlıq səviyyəsini yüksəltmək, mövcud çatışmazlıqları vaxtında aşkar edərək tədbirlər görmək, proseslərin inkişafı üçün yeni bilgi və təcrübə mübadiləsi platformasını yaratmaq məqsədilə start verilib.

​Representative of the Intellectual Property Agency participated in the “Art Management” project
Webinar “On Copyright Legislation” jointly organized by Intellectual Property Agency, Ministry of Culture and Azerbaijan State Art Gallery.
The webinar featured a presentation by Nadira Badalbeyli, Head of the Registration of Copyright Objects and Legal Expertise Department of the Intellectual Property Agency, and participants' questions were answered.
It should be noted that the Art Management project was launched to increase the level of training of creative people in this field, to identify existing shortcomings in a timely manner, to create a new platform for the exchange of information and experience for the development of processes.