Azərbaycan və Özbəkistanın əqli mülkiyyət qurumlarının birgə tədbiri keçirilib
2025-ci il 15 may tarixində Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyi və Özbəkistan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyinin 2024-2025-ci illər üçün birgə fəaliyyət planına uyğun olaraq vebinar keçirilib.
Azərbaycan və Özbəkistanda fəaliyyət göstərən əqli mülkiyyət hüquqlarını kollektiv əsaslarla idarə edən təşkilatların nümayəndələri üçün onlayn rejimdə təşkil olunan tədbirdə Özbəkistan Respublikası Ədliyyə Nazirliyinin Əqli Mülkiyyətin Hüquqi Mühafizəsi İdarəsinin rəisi Behzod Ruziyev və həmin idarənin Müəllif və əlaqəli hüquqların hüquqi mühafizəsi şöbəsinin müdiri Şarof Abdumalikov, Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Müəllif-hüquq obyektlərinin qeydiyyatı və hüquq ekspertizası şöbəsinin müdiri Nadirə Bədəlbəyli, Agentliyin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Əfsanə Mirzəzadə, Agentliyin tabeliyində olan Əqli Mülkiyyət Hüquqlarının Təminatı Mərkəzinin direktoru Nəcəf Quliyev, Mərkəzin əməkdaşları, o cümlədən hər iki ölkənin kollektiv idarəetmə təşkilatlarının (KİT) nümayəndələri iştirak ediblər.
Vebinarda Behzod Ruziyev və Nəcəf Quliyev çıxış ediblər, KİT nümayəndələri dinlənilib və birgə əməkdaşlıqla bağlı müzakirələr aparılıb.

A joint event was held by the intellectual property agencies of Azerbaijan and Uzbekistan
On May 15, 2025, a webinar was held in accordance with the joint action plan of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan for 2024-2025.
The webinar was attended by Behzod Ruziev, Head of the Department of Legal Protection of Intellectual Property of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan, Sharof Abdumalikov, Head of the Department of Legal Protection of Copyright and Related Rights of this Department, Nadira Badalbayli, Head of the Department of Registration of Copyright Objects and Legal Expertise of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, Afsana Mirzazade, Head of the International Relations Department of the Agency, Najaf Guliyev, Director Center for Enforcement of Intellectual Property Rights under the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, employees of the Center, as well as representatives of collective management organizations (CMO) of both parties.
Behzod Ruziyev and Najaf Guliyev spoke at the webinar, representatives of the CMO were heard and discussions were held on joint cooperation.