Gənc ixtiraçı və innovatorlar beynəlxalq forumda iştirak edə bilərlər
Cari ilin 25-27 may tarixlərində Rusiya Federasiyasının Veliki Novqorod şəhərində Gənc İxtiraçı və İnnovatorların Beynəlxalq Forumu keçiriləcək.
2022-ci ildə əqli mülkiyyətin gənclər arasında populyarlaşdırılması sahəsində artıq ənənə halını alan bu tədbir öz ölkələrində kommersiyalaşdırma və patent mühafizəsinə yüksək səviyyəli hazırlığı olan tanınmış innovativ tətbiqləri sayəsində məşhurlaşan 18-35 yaş arası gənc ixtiraçılar, alimlər, kreativ industriya nümayəndələri üçün keçiriləcək.
Forumda iştirakla bağlı qərar ekspert şurası tərəfindən iştirakçıların innovativ layihələrinin araşdırılması əsasında qəbul ediləcək.
Forumun təşkilatçıları və tərəfdaşları Rusiya Federasiyası Federal Məclisinin Federasiya Şurası, Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatı, Rusiya Federasiyasının Əqli Mülkiyyət üzrə Federal Xidməti (Rospatent), Avrasiya Patent Təşkilatı və bir sıra digər təşkilatlardır.
Tədbir haqqında ətraflı məlumat mütəmadi olaraq http://voir53.ru/forum internet səhifəsində yerləşdiriləcək.

Молодых изобретатели и инноваторы могут принять участие на международном форуме
25 по 27 мая текущего года в Великом Новгороде, Российская Федерация, пройдет Международный форум молодых изобретателей и инноваторов.
Мероприятие, уже ставшее традиционным в области популяризации интеллектуальной собственности среди молодежи, в 2022 году будет проводиться для молодых изобретателей, ученых, представителей креативных индустрий в возрасте от 18 до 35 лет, получивших известность в своих странах благодаря признанным инновационным разработкам, имеющим высокий уровень готовности к коммерциализации и патентной защите.
Решение об участии в Форуме будет приниматься экспертным советом по итогам рассмотрения инновационных проектов делегатов.
Организаторами и партнерами Форума являются Совет Федерации Федерального Собрания Российской Федерации, Всемирная организация интеллектуальной собственности, Федеральная служба по интеллектуальной собственности (Роспатент), Евразийская Патентная Организация и ряд других организаций.