Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanasının kitab fondu zənginləşir
Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Respublika Elmi-Texniki Kitabxanası (RETK) müxtəlif qurumlar və ali təhsil müəssisələri ilə əlaqələrini ildən-ilə genişləndirir. Bu əlaqələr nəticəsində kitabxanaya daxil olan nəşrlər RETK-nın fondunun zənginləşməsində əhəmiyyətli rol oynayır.
Bu günlərdə Azərbaycan Mühəndislik Akademiyasının üzvləri tərəfindən nəşr olunmuş bir sıra elmi-texniki monoqrafiya, dərslik və dərs vəsaitləri təmənnasız olaraq kitabxanaya təqdim edilmişdir. Bu da iki qurum arasında faydalı əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi kimi dəyərləndirilə bilər.
Kitabxanaya təqdim olunan nəşrlər Azərbaycan Mühəndislik Akademiyasının prezidenti, Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, Azərbaycan Respublikasının Kosmik Məsələlər üzrə Şurasının sədri, Əməkdar elm xadimi, Azərbaycan elminin və təhsilinin inkişafına böyük töhfələr vermiş akademik Arif Paşayev, Milli Aviasiya Akademiyasının nəqliyyat mexanikası kafedrasının müdiri, Azərbaycan Mühəndislik Akademiyasının vitse-prezidenti professor Əhəd Canəhmədov və digər müəlliflərin birgə qələmə aldıqları Azərbaycan, türk, rus və ingilis dillərində 6 adda kitabdan və ümumilikdə 34 adda 59 nüsxə ədəbiyyatdan ibarətdir.
RETK-ya təqdim olunan həmin nəşrlər kitabxananın fondunu zənginləşdirməklə yanaşı, aviasiya, elm və texnika sahəsində çalışan mütəxəssis və tədqiqatçılar, müvafiq sahə üzrə təhsil alan tələbələr və ümumilikdə geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulub.

The book collection of the Republican Scientific and Technical Library under the Intellectual Property Agency is being enriched
The Republican Scientific and Technical Library (RSTL), under the jurisdiction of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, expands its relations with various organizations and higher education institutions year after year. As a result of these relations, the publications received by the library play a significant role in enriching the RSTL's collection.
Recently, a number of scientific and technical monographs, textbooks and teaching aids published by members of the Azerbaijan Academy of Engineering have been donated to the library. This can be seen as a further expansion of the beneficial cooperation between the two institutions.
The publications presented to the library consist of 6 books in Azerbaijani, Turkish, Russian and English languages, and a total of 59 copies of literature in 34 titles, jointly written by the President of the Azerbaijan Engineering Academy, Rector of the National Aviation Academy, Chairman of the Council for Space Issues of the Republic of Azerbaijan, Honored Scientist, Academician Arif Pashayev, who has made great contributions to the development of Azerbaijani science and education, Head of the Department of Transport Mechanics of the National Aviation Academy, Vice-President of the Azerbaijan Engineering Academy, Professor Ahad Janahmedov, and other authors.
These publications presented to the RSTL, in addition to enriching the library's collection, are intended for specialists and researchers working in the fields of aviation, science and technology, students studying in the relevant field and a wide readership in general.