Əqli Mülkiyyət Agentliyi və Mediasiya Şurası arasında birgə əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb
Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Kamran İmanov Mediasiya Şurasının İdarə Heyətinin sədri Nadir Adilovu qəbul edib.
İdarə Heyətinin sədri K.İmanov Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi altında ölkəmizdə aparılan institusional islahatlar nəticəsində əqli mülkiyyət sahəsində vahid dövlət qurumu olan Əqli Mülkiyyət Agentliyinin yaradılması, Agentliyin strukturu və fəaliyyəti barədə danışıb.
O, Agentlikdə sənaye mülkiyyəti obyektlərinin mühafizəsi sahəsində yaranan mübahisələrə baxan Apellyasiya Şurasının fəaliyyət göstərdiyini qeyd edərək Agentliyin məhkəmədənkənar mübahisələrin həlli sahəsində böyük təcrübəsinin olduğunu bildirib.
Qəbul üçün təşəkkür edən N.Adilov Mediasiya Şurasının fəaliyyəti haqqında məlumat verib. O, Agentlik ilə əməkdaşlıqdan razı qaldıqlarını qeyd edərək birgə təlimlərin keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Həmçinin son dövrdə Mediasiya Şurasının dövlət qurumları ilə əməkdaşlıqda görülən işlərdən danışıb, rəqəmsal xidmətlərin təşkil olunacağını, mediasiya portalının yaradılacağını qeyd edib.
K.İmanov Mediasiya Şurasının üzvləri üçün təlimlərin keçirilməsi üçün geniş imkanların olduğunu diqqətə çatdıraraq Agentlik tərəfindən mediatorlar üçün əqli mülkiyyət sahəsində müxtəlif treninqlərin təşkil olunmasının zəruriliyini bildirib.
Tədbirin sonunda Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyi və Mediasiya Şurası arasında birgə əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb. Sənədi Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin üzvü Sənan Tapdıqov və Mediasiya Şurasının İdarə Heyətinin sədri Nadir Adilov imzalayıblar.

​A Memorandum on joint cooperation was signed between the Intellectual Property Agency and the Mediation Council
Chairman of the Board of Intellectual Property Agency Mr. Kamran Imanov received Chairman of the Board of Mediation Council Mr. Nadir Adilov.
Chairman of the Board Mr. Imanov spoke about the establishment of the Intellectual Property Agency, a single state body in the field of intellectual property, as a result of the institutional reforms carried out in our country under the leadership of President Ilham Aliyev, the structure and activities of the Agency.
He noted that the Agency has an Appeal Council, which deals with disputes arising in the field of protection of industrial property objects, and said that the Agency has great experience in the field of out-of-court dispute resolution.
Thanking for the reception, Mr. Adilov gave information about the activities of the Mediation Council. He noted that they are satisfied with the cooperation with the Agency and emphasized the importance of holding joint trainings. He also talked about the work done in cooperation with the Mediation Council in the recent period and noted that digital services will be organized and a mediation portal will be created.
Mr. Imanov pointed out that there are broad opportunities for holding trainings for the members of the Mediation Council, and said that the Agency needs to organize various trainings for mediators in the field of intellectual property.
At the end of event the Memorandum on Joint Cooperation between the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan and the Mediation Council was signed. The document was signed by Mr. Sanan Tapdigov, Member of the Board of Intellectual Property Agency, and Mr. Nadir Adilov, the Chairman of the Board of Mediation Council.