Qarabağ Dirçəliş Fonduna ianə edilib
Xəbər vediyimiz kimi, 2022-ci il 20-21 sentyabr tarixlərində Moskva şəhərində Avrasiya Patent Təşkilatının (APT) İnzibati Şurasının hibrid formatda keçirilən 41-ci (iyirmi doqquzuncu növbədənkənar) iclasında Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Kamran İmanov APT-nın “İxtiraçılığa və patent işinə verdiyi töhfəyə görə” V.İ.Blinnikov adına qızıl medalı ilə təltif olunmuşdur.
APT-nın icraçı orqanı olan Avrasiya Patent İdarəsinin prezidenti Qriqoriy İvliyevin cari ilin 14-16 noyabr tarixlərində ölkəmizə rəsmi səfəri zamanı həmin medal K.İmanova təqdim edilib. Agentliyin rəhbərinə medal ilə yanaşı 42 min rubl məbləğində pul mükafatı da verilib.

A donation was made to the Karabakh Revival Fund
As we reported, at the 41st (twenty-ninth extraordinary) meeting of the Administrative Council of the Eurasian Patent Organization (EAPO) held in a hybrid format in Moscow on September 20-21, 2022, the Chairman of the Board of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan, Kamran Imanov, was awarded the Golden Medal (EAPO) named after V.I. Blinnikov "For Contribution to the Inventive and Patent Business".
The medal was presented to K. Imanov during the official visit of Grigory Ivliyev, the executive body of EAPO, to our country on November 14-16 of this year. In addition to the medal, the head of the agency was awarded a cash prize of 42,000 rubles.