Əqli Mülkiyyət Agentliyinin əməkdaşı media üzrə seminarda iştirak edib
Medianın İnkişafı Agentliyi və "ADA” Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə dövlət qurumlarının mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə məsul əməkdaşları üçün “Media və kommunikasiya siyasəti medianın gözü ilə” mövzusunda seminar təşkil olunub.
Mayın 11-də iki həftə davam edən seminarın bağlanış mərasimi keçirilib. Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi - Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev, ADA Universitetinin rektoru professor Hafiz Paşayev, Medianın İnkişafı Agentliyinin icraçı direktoru Əhməd İsmayılov və digər şəxslər çıxış ediblər.
Mərasimin sonunda seminarı uğurla bitirən 40 iştirakçıya sertifikatlar təqdim edilib.
Seminarda Əqli Mülkiyyət Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr və informasiya şöbəsinin müdir müavini-mətbuat katibi Elnur Məmmədli iştirak edib.

Сотрудник Агентства Интеллектуальной Собственности принял участие на семинаре по вопросам СМИ
Агентство развития медиа Азербайджана (MEDİA) и Университет АДА совместно организовали семинар на тему "Медиа и коммуникационная политика глазами медиа" для сотрудников государственных органов, ответственных за прессу и связи с общественностью.
Церемония закрытия двухнедельного семинара состоялась 11 мая. На мероприятии выступили помощник Президента Азербайджанской Республики, заведующий отделом внешней политики Администрации Президента Азербайджанской Республики Хикмет Гаджиев, ректор Университета АДА профессор Хафиз Пашаев, исполнительный директор Агентства развития медиа Ахмед Исмаилов и другие.
В завершение церемонии 40 участникам, успешно прошедшим семинар, были вручены сертификаты.
На семинаре принял участие заместитель заведующего отделом международных связей и информации – пресс-секретарь Агентства Интеллектуальной Собственности Эльнур Маммадли.