Əqli Mülkiyyət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "Əqli mülkiyyət və innovasiyalar yaşıl gələcək naminə" (COP29-a doğru) mövzusunda dəyirmi masa keçiriləcək
2024-cü il 30 oktyabr tarixində Əqli Mülkiyyət Agentliyinin təşkilatçılığı ilə "Əqli mülkiyyət və innovasiyalar yaşıl gələcək naminə" (COP29-a doğru) mövzusunda dəyirmi masa keçiriləcək.
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası ərəfəsində təşkil olunan dəyirmi masa Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 25 dekabr tarixli Sərəncamına əsasən Azərbaycan Respublikasında 2024-cü ilin "Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili" elan edilməsi ilə əlaqədar həyata keçirilən tədbirlər çərçvəsində keçirilir.
Tədbirdə ölkəmizin rəsmi dövlət nümayəndələri, Milli Məclisin üzvləri, ali məktəb rəhbərləri, ictimai təşkilatların əməkdaşlarının iştirakı gözlənilir.

​Круглый стол на тему «Интеллектуальная собственность и инновации для зеленого будущего» (к COP29) пройдет при организации Агентства Интеллектуальной Собственности
30 октября 2024 года состоится круглый стол на тему «Интеллектуальная собственность и инновации для зеленого будущего» (в преддверии COP29), организованный Агентством Интеллектуальной Собственности.
Круглый стол, организованный накануне 29-й сессии Конференции Сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата, проводится в рамках мероприятий в связи с объявлением 2024 года «Годом солидарности зеленого мира» в Республике Азербайджан согласно Указу Президента Азербайджанской Республики от 25 декабря 2023 года.
Ожидается участие в мероприятии официальных государственных представителей нашей страны, депутатов Милли Меджлиса, руководителей высших школ, сотрудников общественных организаций.