Sənaye nümunələrinin mühafizəsinə dair Protokolun təsdiqlənməsi haqqında sənəd Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Baş direktoruna təqdim edilib
2020-ci il 9 dekabr tarixində Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (ÜƏMT) Cenevrədəki mənzil-qərargahında Azərbaycan Respublikasının Cenevrədəki BMT Bölməsi və digər beynəlxalq təşkilatlar yanında daimi nümayəndəsi, Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfir Vaqif Sadıqov Azərbaycan Respublikası tərəfindən “1994-cü il 9 sentyabr tarixli Avrasiya Patent Konvensiyası üzrə sənaye nümunələrinin mühafizəsinə dair Protokol”un təsdiqlənməsi haqqında sənədi Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Baş direktoru Daren Tanqa təqdim edib.

Документ об утверждении Протокола об охране промышленных образцов представлен Генеральному директору Всемирной Организации Интеллектуальной Собственности
9 декабря 2020 года в штаб-квартире Всемирной Организации Интеллектуальной Собственности (ВОИС) в Женеве Постоянный представитель Азербайджанской Республики при Отделении ООН в Женеве и других международных организациях, Чрезвычайный и Полномочный Посол Вагиф Садыгов представил Генеральному директору Всемирной Организации Интеллектуальной Собственности Дарену Тангу документ об утверждении Азербайджанской Республикой “Протокола об охране промышленных образцов к Евразийской патентной конвенции от 9 сентября 1994 года”.
На встрече были обсуждены перспективы будущего сотрудничества между Азербайджанской Республикой и ВОИС.