Əqli Mülkiyyət Agentliyində “Əmtəə nişanlarına, coğrafi göstəricilərə və geniş tanınmış əmtəə nişanlarına dair hüquqlar” mövzusunda təlimlər keçirilir
Əqli Mülkiyyət Agentliyinin tabeliyində olan Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzində “Əmtəə nişanlarına, coğrafi göstəricilərə və geniş tanınmış əmtəə nişanlarına dair hüquqlar” mövzusunda yeni təlim kursuna başlanılıb.
Təlimin açılışında Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzinin direktoru Zahir Hacıyev çıxış edərək təlim iştirakçılarına öz təvsiyələrini verib və uğurlar arzulayıb.
Təlim kursunda İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi və Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin əməkdaşları iştirak edirlər.
İki ay davam edəcək təlimlərdə dinləyicilərə “Əmtəə nişanlarının ekspertizasının aparılması və qeydiyyata alınması”, “Coğrafi göstəricilər”, “Geniş tanınmış əmtəə nişanlarına qoyulan tələblər”, “Əmtəə nişanları üzrə Azərbaycan Respublikasının tərəfdar çıxdığı beynəlxalq müqavilələr (konvensiyalar və sazişlər)” mövzularında təlimlər keçiriləcək.

Trainings are being held at the Intellectual Property Agency on "Rights to Trademarks, Geographical Indications and Well-Known Trademarks"
A new training course on "Rights to Trademarks, Geographical Indications and Well-known Trademarks" has been launched at the Intellectual Property National Training Center under the Intellectual Property Agency.
At the opening of the training, Mr. Zahir Hajiyev, the Director of the Intellectual Property National Training Center, made speech and gave his recommendations to the training participants and wished them success.
Employees of the Antimonopoly and Consumer Market Control State Service under the Ministry of Economy, the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan and the Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan participate in the training course.
During the trainings, which will last for two months, the audience will be trained on the topics of “Examination and registration of trademarks”, “Geographical Indications”, “Requirements for well-known trademarks”, “International treaties (conventions and agreements) to which the Republic of Azerbaijan is a party on trademarks”.