Əqli Mülkiyyət Agentliyində BDU-nun magistrantları üçün dərslər keçirilir
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) ilə Fransanın Lion-2 Universiteti arasında əldə olunmuş razılığa əsasən “Əqli mülkiyyət hüququ” ixtisası üzrə ikili magistr diplomu proqramı həyata keçirilir.
Əqli Mülkiyyət Agentliyi əvvəldən bu prosesdə aparıcı rol oynayıb. Cari ilin may ayından BDU-nun Hüquq fakültəsinin “Əqli mülkiyyət hüququ” ixtisası üzrə magistr proqramında təhsil alan magistrantların bəzi dərslərinin Agentlikdə keçirilməsinə başlanılıb. Dərslər Agentliyin maddi-texniki bazasından istifadə etməklə standartlara uyğun formada təşkil edilir.
“Əqli mülkiyyət hüququ” ixtisaslaşması üzrə tədris olunan bu dərslərin Agentlikdə keçirilməsi magistrantlara yeni bilik və bacarıqlar əldə etmək imkanı yaradır.
Təlim prosesi çərçivəsində magistrantlar Agentliyin strukturu, o cümlədən tabeliyində olan qurumlar - Patent və Əmtəə Nişanlarının Ekspertizası Mərkəzi və Əqli Mülkiyyət Hüquqlarının Təminatı Mərkəzinin iş fəaliyyəti ilə yaxından tanış olur, onları maraqlandıran sualları bu sahədə geniş təcrübəyə malik mütəxəssislərlə müzakirə edirlər.

​The Intellectual Property Agency conducts classes for masters of BSU
According to the agreement reached between Baku State University (BSU) and the University of Lyon-2 in France, a dual master's degree program in "Intellectual Property Law" is being implemented.
The Intellectual Property Agency has played a leading role in this process from the very beginning. Since May of current year, the Agency began to hold some classes for masters studying in the master's program "Intellectual Property Law" of the Faculty of Law of BSU. Classes are organized in accordance with the standards using the material and technical base of the Agency.
Conducting classes in the specialty "Intellectual Property Law" at the Agency provides an opportunity for masters to gain new knowledge and skills.
In the process of training, masters get acquainted with the structure of the Agency, as well as with the activities of its subordinate bodies - the Center for Examination of Patent and Trademark and the Center for Enforcement of Intellectual Property Rights, and also discuss issues of interest to them with experts in this field.